PIERWSZA POMOC

W TRAUMATOLOGII DZIECIĘCEJ ZĘBÓW

Szybka i skuteczna pierwsza pomoc w urazach zębów u dzieci jest niezwykle ważna. Zgłoszenie się w pierwszej godzinie po urazie do gabinetu stomatologicznego może okazać się kluczowe w dalszym utrzymaniu zęba w jamie ustnej.
Aplikacja ToothSOS może okazać się niezastąpionym narzędziem w sytuacji urazu zęba, umożliwiając szybki dostęp do informacji i wskazówek dotyczących pierwszego, wstępnego postępowania tuż po urazie zęba.

Kliknij, aby pobrać

Sklep Play

App Store

Pierwsza Pomoc w traumatologii dziecięcej zębów

JAK DZIAŁAĆ?

Jak Skutecznie Działać w Kryzysowych Sytuacjach?

Urazy zębów u dzieci zdarzają się stosunkowo często i niespodziewanie. W takich momentach odpowiednia reakcja może okazać się kluczowa dla dalszego utrzymania zęba w jamie ustnej. Dlatego warto znać podstawowe zasady pierwszej pomocy w traumatologii zębów dziecięcych.

Co zrobić, jeśli ząb jest złamany?

  1. Odszukaj odłamany fragment zęba: W przypadku złamania zęba ważne jest, aby znaleźć każdy odłamany fragment zęba i niezwłocznie udać się do lekarza dentysty.
  2. W gabinecie odłamany fragment można przykleić do uszkodzonego zęba i podjąć dalsze niezbędne kroki: Odłamany fragment można przykleić do uszkodzonego zęba.

Co zrobić, jeśli ząb jest wybity?

  1. Odszukaj ząb: Jeśli dziecko ma wybity ząb, należy jak najszybciej znaleźć utracony ząb i umieścić go, najlepiej w specjalnym płynie SOSDENTOBOX lub w przedsionku jamy ustnej bądź w mleku.
  2. Jeżeli wybity ząb nie opuścił środowiska jamy ustnej najlepiej jest trzymając go za koronę ponownie wprowadzić do zębodołu.
  3. Po umieszczeniu zęba w pojemniku lub wprowadzeniu do zębodołu (w zależności od sytuacji opisanej powyżej) natychmiast udaj się z dzieckiem do dentysty. Niezwykle istotny jest bowiem czas dotarcia do specjalisty.

Ważne jest, aby rodzice i opiekunowie byli świadomi, jak działać w przypadku urazu zęba u dziecka, aby zapewnić mu jak najszybszą i najlepszą opiekę.

W naszym gabinecie otrzymają Państwo profesjonalną pomoc w zakresie urazów zębów u dzieci. Nasz doświadczony zespół specjalistów zapewni Twojemu dziecku najlepszą profesjonalną opiekę po urazie, działając z pełnym zaangażowaniem. Czas, w którym pacjent dotrze do gabinetu po urazie, jest kluczowy dla pomyślnego rokowania.

ADRES

Ul. Górna 18,
71-218 Bezrzecze

KONTAKT

ADRES

Ul. Górna 18,
71-218 Bezrzecze

TELEFON

91 81 80 199
600 774 553

E-MAIL

rejestracja@mediroy.pl