SEDACJA WZIEWNA CZYM JEST?

Sedacja wziewna to bardzo przyjazna i bezpieczna metoda walki z lękiem przed bólem.
Znajduje zastosowanie w stomatologii oraz w różnych innych dziedzinach medycyny. Sedację podtlenkiem azotu można określić jako stan fizycznego odprężenia, przyjemnego zrelaksowania oraz uspokojenia, uzyskany w czasie wdychania mieszaniny podtlenku azotu i tlenu oraz pod wpływem sugestii hipnotycznych przy jednoczesnym zachowaniu u pacjenta podstawowych odruchów i świadomości.
Szczególnie przydatna jest sedacja w stomatologii. Powszechnie stosowana w krajach Europy Zachodniej i w USA, również w Polsce zyskuje coraz większe grono zwolenników.

Przeprowadzanie zabiegu stomatologicznego u pacjenta, który jest mocno zdenerwowany i zestresowany nie należy do czynności najprzyjemniejszych. Siłowanie się na rękę, walka o szersze otwarcie buzi, karkołomne zabiegi związane z namówieniem pacjenta (zwłaszcza małego), aby usiadł na fotelu. To codzienność niemal każdego dentysty. Łatwiej jest leczyć pacjenta zrelaksowanego i spokojnego… Wystarczy zaproponować pacjentom leczenie w przyjemnym „towarzystwie” – gazu rozweselającego, czyli podtlenku azotu.
Urządzenie można również wykorzystywać do podawania tlenu.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

  • utrwalona dentofobia
  • silny strach u pacjentów zarówno u dzieci jak i u dorosłych
  • nadpobudliwość nerwowa
  • silny odruch wymiotny

Wskazania do sedacji wziewnej. Mediroy Szczecin.

MASTER FLUX PLUS

Urządzenie dozuje mieszaninę podtlenku azotu i tlenu, który uspokaja i rozluźnia pacjenta przed i w trakcie zabiegu, ułatwiając leczenie pacjentów z dentofobią.

Gaz ten ma właściwości rozluźniające i uspokajające, przy znikomym działaniu nasennym. Nie działa zwiotczająco na mięśnie. Podtlenek azotu nie otępia pacjenta, pozwalając utrzymać z nim pełny kontakt. Warty do podkreślenia jest fakt, że gaz przestaje działać bardzo szybko po zaprzestaniu podawania, przez co możliwe jest prowadzenie pojazdów mechanicznych przez pacjenta już 20 min. po zabiegu.

Dzięki automatycznej kontroli przepływu urządzenie Master Flux Plus jest absolutnie bezpieczne! Master Flux Plus jest urządzeniem medycznym klasy IIB. Jest to najnowszy i najbardziej zaawansowany model urządzenia do sedacji produkowany przez włoską firmę Tecno-Gaz.

Sedacja podtlenkiem azotu w urządzeniu Master Flux Plus nie znieczula pacjenta.
Sedacja wziewna jest metodą w pełni bezpieczną, dlatego jej wykorzystanie staje się powoli standardem w stomatologii dziecięcej. Dzięki niej dziecko czuje przyjemne oszołomione i w znacznie w mniejszym stopniu odczuwa ból, stomatolog może zaś bez przeszkód wykonać wszystkie niezbędne procedury.

Sedacja wziewna - urządzenie do sedacji. Mediroy Szczecin.
Sedacja wziewna - maseczka do sedacji. Mediroy Szczecin.

NOWY SYSTEM MASECZEK IntelliFlux

  • Dzięki innowacyjnej budowie Intelliflux przede wszystkim zapewnia maksymalne dopasowanie maseczki do twarzy pacjenta co eliminuje jakikolwiek wyciek gazów i poprawia jednocześnie skuteczność zabiegu.
  • Przewody doprowadzające i odprowadzające gazy przechodzą nad głową co znacznie podnosi komfort pracy lekarza.
  • Maseczki dostępne w różnych rozmiarach - dzięki czemu łatwo dostosować odpowiednią maseczkę do pacjenta.

NOWY SYSTEM MASECZEK INTELLIFLUX. Mediroy Szczecin.

KONTAKT

ADRES

Ul. Górna 18,
71-218 Bezrzecze

TELEFON

91 81 80 199
600 774 553

E-MAIL

rejestracja@mediroy.pl